Kontakta oss

Kulturskolan
Box 212 566 24  Habo
kulturskolan@habokommun.se
036-442 82 63

Besöksadress:
Gästgivaregatan 14

Fredrik Hempel
Kulturskolechef
fredrik.hempel@habokommun.se
036-442 82 65, 070-755 45 15
Trumpet, trombon, valthorn och tuba

Annsi Simar
Danspedagog
ann-sophie.simar@habokommun.se
073-679 27 61

Gabriel Hellman
Musiklärare
gabriel.hellman@habokommun.se
070-143 92 40 
Violin och cello 

Hans Bertling
Musiklärare
hans.bertling@habokommun.se
073-375 60 87
Trumpet, trombon, valthorn, tuba, trummor och popgrupper

Ida Thorén
Danspedagog
ida.thoren@habokommun.se
070-342 80 56

Johan Feurst
Musiklärare
johan.feurst@habokommun.se
070-467 16 15
Klarinett, saxofon, tvärflöjt och gitarrgrupper

Lennart Pettersson
Musiklärare
lennart.pettersson@habokommun.se
073-967 95 13
Gitarr, elgitarr, elbas, gitarr- och popgrupper

Lotta Bengtsson
Musiklärare
lotta.bengtsson@habokommun.se
073-324 49 82
Keyboardgrupper, piano och popgrupper

Nina Bjurenstedt
Musiklärare
nina.bjurenstedt@habokommun.se
070-851 18 19
Barngrupper, keybord, piano, sång och kör

Magnus Rignell
Bild och Formlärare
Magnus.rignell@habokommun.se
076-309 13 26
Bild och Formgrupper