Kontakta kulturskolan

E-post: kulturskolan@habokommun.se
Tfn: 036-442 82 63
Besöksadress: Gästgivaregatan 14

Fredrik Hempel

Kulturskolechef
fredrik.hempel@habokommun.se
036-442 82 65, 070-755 45 15
Trumpet, trombon, valthorn och tuba

Annsi Simar

Danspedagog
ann-sophie.simar@habokommun.se
073-679 27 61

Gabriel Hellman

Musikpedagog
gabriel.hellman@habokommun.se
070-143 92 40 
Stråkinstrument, musiklek

Hans Bertling

Musikpedagog
hans.bertling@habokommun.se
073-375 60 87
Trumpet, trombon, valthorn, tuba, trummor och popgrupper

Ida Thorén

Danspedagog
ida.thoren@habokommun.se
070-342 80 56

Johan Feurst

Musikpedagog
johan.feurst@habokommun.se
070-467 16 15
Klarinett, saxofon, tvärflöjt och gitarrgrupper

Tom Svensson

Musikpedagog
tom.svensson@habokommun.se
076-162 29 34
Gitarr, elgitarr, elbas och popgrupper

Lotta Bengtsson

Musikpedagog
lotta.bengtsson@habokommun.se
073-324 49 82
Keyboardgrupper, piano och popgrupper

Nina Bjurenstedt

Musikpedagog
nina.bjurenstedt@habokommun.se
070-851 18 19
Barngrupper, keybord, piano, sång och kör

Salome Alnervik

Musikpedagog
salome.alnervik@habokommun.se
070-448 22 68
Tvärflöjt, barngrupper, teater

Magnus Rignell

Bild och Formlärare
magnus.rignell@habokommun.se
076-309 13 26
Bild och Formgrupper